{UI.REKLAM.BEFORE_HEAD}

Kahverengi Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

{REKLAM.468x60}
kahverengi cilt lekeleri nasil gecer resim
Cildimizde zaman zaman çeşitli etkilerle kahverengi lekeler oluşabilir. Genetik miras açısından şanssız kişilerde görülen çiller ve güneş lekelerinin yanı sıra yaş ilerledikçe yaşlanma lekeleri de denilen lekeler de genellikle can sıkıcı olur. Özellikle tatil dönemlerinde deniz veya havuzdan çıkınca iyi kurulanmamak bu lekelerin oluşumunu tetikler. Vücuttaki her su damlası güneş ışığını mercek gibi toplayarak leke oluşmasına neden olur. Peki kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer? Bu lekeleri geçirebilmek için profesyonel yardım alabilirsiniz. Güzellik salonlarında bu lekeler tek seansta silinebilmektedir. Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer sorusuna ekonomik bir çözüm arıyorsanız evde uygulayabileceğiniz çeşitli doğal bakım kürlerinden faydalanabilirsiniz. Yalnız bu kürler daha çok şikayeti azaltmaya yarar, kalıcı çözüm değildir. Kalıcı olarak kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer diyorsanız mutlaka bir güzellik salonundan profesyonel yardım almanızı öneririz.

Kahverengi cilt lekeleri yüz de değil de vücut bölgelerinde epilasyondan sonra oluştu ise bu kötü haber demektir ve kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer diye yıllarca düşünebilirsiniz. Kıl dönmelerinin belirtilerinden biri olan bu lekelerin geçmesi seneler alır ve eğer şanslıysanız kıl dönmesi fazla ilerlemez ve sadece leke sorunuyla kalır. Ancak kıl dönmeleri genellikle ilerleme eğilimindedir ve enfeksiyonlar oluşabilir. Böyle bir durumda kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer diye bitkisel kürler araştırmakla vakit kaybetmek yerine derhal tıbbi müdahale yapılmalıdır. Cildiye doktorları sorunu geçiştirme yoluna gideceklerdir o yüzden direk olarak bir genel cerrahi doktoruna muayene olmalısınız. Cerrahi doktorunuz gerekli görürse küçük ve basit bir operasyonla o bölgedeki kistleri temizler ve neredeyse hiç iz kalmadan bu problemi aşarsınız. Oluştuktan sonra kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer derseniz cerrahi müdahale maalesef tek yoldur ancak epilasyon yaptığınız bölgelerde sık batık oluşuyorsa mutlaka en kısa zamanda lazer tedavisi görmenizi öneririz. Batıkları elle veya iğne ile çıkarmaya çalışmak yapılan en yaygın yanlıştır. Bu şekilde uygulamalardan kaçınarak lazer tedavi olmalısınız.

Problem yüzünüzde ise vücuttaki lekelere nazaran işiniz daha kolaydır. Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer diye kara kara düşünenler için hemen bir tarif verelim. İki küçük veya bir büyük kuru soğanı rondoda çekin ve püre kıvamına getirin. Posasını süzün, geriye suyu kalsın. Soğan suyuna yarım çay bardağı elma sirkesini ekleyin ve bu karışımı kapalı bir kapta muhafaza edin. Geceleri yüzünüze sürün ve yarım saat bekletip yıkayın. Geceleri cilt yenilenmesi hızlanır. Ayrıca karışıma güneş ışığı değmesi yine lekelere sebep olabileceğinden uygulama gece yapılmalıdır.

Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer en çok hamilelik döneminde sorulan sorulardandır. Bu dönemde hormon değişimleri ile cilt daha da hassaslaşır. Leke oluşumu olmaması için hamile kişilerin çok fazla güneşe çıkmamaları gerekir.  Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer sorusuna farklı bir bitkisel kür ile de cevap verelim. Bir tatlı kaşığı mısır ununu bir kaba alın. Yine aynı ölçüde kil, krem ve suyu kaba ilave edin. Hepsini iyice birbirine karıştırın. Karıştırarak boza kıvamına getirdiğiniz karışımı yüzünüze sürüp yarım saat bekletin. Karışımı ovarak yüzünüzden çıkartın ve ılık su ile tamamen temizleyin. Her ovuşunuzda cildinizin porselen gibi pürüzsüzleştiğini hissetmek bu kürün verdiği ekstra bir güzellik. Aslında ciddi bir problem olmamasına karşın pek çok insan bu durumdan kendi kendilerine rahatsızlık duymakta ve kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer diye strese girmenin yanında bir de özgüven kaybı yaşamaktadır. Saydığımız doğal kürler ile ister yüzünüzde ister vücudunuzda oluşan kahverengi lekeleri geçirebilirsiniz.

Resim: marin / freedigitalphotos.net
{REKLAM.468x60-2}

Yorumlar

 • bahar demirci diyor ki

  merhaba, ben birkaç yıl önce yüzüme iğneli epilasyon yaptırdım dudak üstünde siyah görünümünde lekeler kaldı beni son derece rahatsız ediyor bu lekelerin giderilmesi için ne yapabilirim bana bir çözüm önerirseniz memnun olurum...

 • ceylan diyor ki

  bence güneşten korunmaktan başka çare yok

 • Betül lenk diyor ki

  Aynen güneşten korunmak en iyisi bence

 • Gulistan diyor ki

  dort aylik hamileyim we gogsumde lekeler olusuyo nasil kurtulabilirim

Yorum Yap