Cilt Lekeleri İçin Karbonat ve Maya Maskesi

{POST-IMAGE.1}
Cildiniz de görülen en ufak bir leke bile güzel görünümünüzü bozmaya neden olabilir. Cildinizde ve yüzünüzde bu tür tatsız ve istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için yapmanız gereken en önemli uygulama cildinizi temiz tutmaktır. Temiz bir cilt aynı zaman da cildinizin de sağlıklı ve daha zinde olmasını da sağlayacaktır. Kısacası cilt bakımının olmazsa olmaz şartı temizliktir.  Cildinizi öncelikle iyi bir şekilde temizlemelisiniz. Kir, hava koşullar, çevresel faktörler ve makyaj gün içerisinde cildinizin kirlenmesine ve gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olur. Ayrıca ciltte her gün milyonlarca hücre ölür ve ölen bu cilt hücreleri cildinize yapışarak kalır. Bu durumda cildinizde ki gözeneklerin tıkanmasına ve cildinizin hava almamasına neden olur. Yaz aylarında özellikle açık ten rengine sahip kişiler de cilt lekeleri görülebilmektedir. 

Bu cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi uygulayabilirsiniz. Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi ile cildiniz de özellikle yaz aylarında sıklıkla oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Eski kadınlar çiçeklerden ve meyvelerden bunun yanında da bitkilerden cilt bakımı amacı ile sıklıkla yararlanırlardı. Ekmek mayası ve karbonatta eskiden sıklıkla kullanılan maskeler arasında yer almaktaydı ancak kozmetik ürünlerinin yaygınlaşması ile Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi eski popülerliğini kaybetmişti. Fakat özellikle son zamanlarda bir eskiye dönüş yaşanmaktadır. Çünkü eskiden yapılan maskeler de besinler gibi doğaldı. Bu doğal maskeler cilde zarar vermeyen aynı zamanda da oldukça ekonomik olan maskelerdir. Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi ile cildinizde oluşan lekelerden kurtulmanız mümkün. Üstelik kalıcı olarak cilt lekelerini gidermektedir. Mayanın mikrop öldürücü özelliği olduğu çok eski çağlardan beri bilinmektedir. Hatta eski Mısırlılar mayayı yaraların tedavisi için yaranın üzerine sürerlerdi. 

Mayanın içerisinde CM Glukan adını taşımakta olan bir madde bulunmaktadır. Mayanın içerisinde bulunan bu madde ciltteki dengeyi sağladığı gibi hücrelerin yenilenmesini de sağlar. Maya zaman içerisinde esnekliğini ve sıkılığını kaybetmiş olan cildinize de aynı zaman da esneklik ve sıkılık kazandırır. Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi nasıl yapılmaktadır? Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi için bir paket yaş maya ve biraz süt gereklidir. Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu malzemeler sayesinde hem cildiniz sıkılaşacak aynı zamanda da cildiniz de oluşan lekelerden kurtulacaksınız. Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi için yaş mayanın üzerine birazcık süt dökerek mayayı iyice eziyoruz. Ardından da bu karışımı yüzümüze uyguluyoruz. Yüzümüze sürmüş olduğumuz bu maske katılaştıktan sonra da ılık su yardımı ile yüzümüzden çıkarıyoruz. Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi ciltteki lekelerin tedavisini sağlamaktadır. Ancak her şeyde olduğu gibi Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi de düzenli olarak kullanılmalıdır. Hafta da iki daha birkaç hafta sonra da haftada bire düşürülerek uygulamasına devam edilebilir. Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi yapılışının bir diğer ise karbonatladır. 

Karbonat, cildinizde ki lekelerden kesin olarak kurtulmanızı sağlar. Oldukça etkili bir maskedir. Bu maskede ise yine 1 paket yaş maya, 1 çay kaşığı karbonat ve 10 damla su ile iyice karıştırılır. Bu karışım yüze uygulanır. Yüze sürülen maskenin katılaşmasının ardından da ılık su ile durulanır. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız cildiniz de o kadar sağlıklı olur. Cilt bakımının birinci şartının temizlik olduğu unutulmamalı ve evinizde yapacağınız Cilt lekeleri için karbonat ve maya maskesi ile hem cildinizi sıkılaştırın hem de cildinizde ki lekelerden kurtulun.

{POST-IMAGE.2}

Yorumlar

 • seher diyor ki

  denemediğim hic bir şey kalmadı inşallah bu maske yarayacaktır :(

 • sevgi diyor ki

  bende deneyeceğim leke ve sivilcelerim için inş işe yarar

 • Məryəm diyor ki

  mayayı ve karbonatı nereden elde ede biliriz?Lütfen yardımcı olunuz

 • yasemin diyor ki

  Yas maya yerine kuru olirmu acaba

 • yaşar yiğit diyor ki

  vitiligo ya iyi geliyormu bu maske veya başka netür maske yapılabilir vitiligo için

 • aylin diyor ki

  ben 1 kasik sut ve 1 kasik mayayla yapilan maske duydum.nasil deneyen varmi aranizda? :)

 • mehmet onur diyor ki

  Mukemmel bi maske 80 yasindaki halam dedi yaptım yuzumdeki sivilce ler kurumaya basladi

 • inci diyor ki

  yaaa kac gunde bır uygulanıyo acaba

 • fatma diyor ki

  maske kaç dakıka cıldımızde durmalı artı maya cıldde tuylenme yaparmı

 • nurcan diyor ki

  maya ve karbonatı elde etmek için markete gitmeniz yeterli.bunu da mı bilmiyorsunuz arkadaşlar.yazı da hersey açık açık anlatılmış okumanız yeterli.kaç günde bir kullanacagınız falan.ve ayrıca her maske hafta da 2 yada 3 kullanmalısınız fazlası cildi tahriş eder.

Yorum Yap